top of page
nadia-40a1b3867a26496415666888020964cf.j

História PAYOT vesmíru

Dr. Nadia Gregoria Payot

PAYOT je kozmetická značka s medzinárodnou reputáciou, ktorá bola založená v roku 1920 ženou s neobyčajnou víziou, Dr. Nadiou Payot. Bola to jedna z prvých žien, ktorá sa stala lekárkou a tým predbehla svoju dobu. Ako ženská aktivistka onedlho ukázala svoje odhodlanie používať pripravky jej výroby, na základe jej medicínskych, herbologických a vedeckých poznatkov.

cours-767e436ae7638346f3a49fcbf1e281a3.j

Vďaka priateľstvu s baletnou hviezdou Annou Pavlovovou pochopila, že starostlivosti o pleť je treba venovat mimoriadnu pozornosť. Ak si ľudské telo môže vďaka cvičeniu uchovať pružnosť a sviežosť, prečo by to tiež nemohlo platiť aj o tvári?


Ako jedna z prvých pochopila, že žena je krásna, pokiaľ sa cíti dobre ve svojom tele. Vytvorila tvárovú gymnastiku pôsobiacu liečebne a zároveň preventívne, ktorú učila svoje klientky.


Nechala sa inšpirovať tanečnou choreografiou a v roku 1920 vytvorila preslávenú techniku modelácie tváre pomocou 42 pohybov, ktorá do dnešných dní zostáva vizitkou všetkej profesionálnej starostlivosti značky Payot. 

Zaoblené nádobky

Nadia Payot pokračuje v tvorivom procese a vytvára unikátnu radu kozmetických výrobkov pre tvár i telo. Značka Payot demonštruje svoju odlišnosť a odvahu, krémy sa predávajú v charakteristických zaoblených nádobkách inšpirovaných ženským telom; medzi produktami sa objavujú budúce legendy ako: Crème N°2, Nutricia alebo Pâte Grise.

pate-grise-fcdd577fd05a779bb63172d5f74f9
pate-grise-l-originale-web.jpg
lab-6e87cdc4c17d396a78dd3adffd9bfb88.jpg

Laboratóriá PAYOT

Laboratórium integrovaného výzkumu Payot se nachádza v hlavnom meste Francúzska. Laboratórium zamestnávajúce vedcov a výzkumníkov dnes predstavuje skutočného dermatologického a kozmetického giganta: špičkové vybavenie, rozvoj presahujúci hranice Francúzska, prísny výber kľúčových aktívnych látok v záujme efektivity a senzoriality.

Je to tým skutočných expertov vo svojom odbore. Spoločne pracujú na odhalení tajomstva kože a záhady ľudských buniek, vyvíjajú prípravky, ktoré odpovedajú skutočným nárokom kozmetickej starostlivosti. Nasledujú zásady značky Payot, ktoré sú presne formulované, neopomenuteľné a obsahujú základné záväzky.


ÚČINNOSŤ

Všetky údaje uvedené na výrobkoch sú vždy podložené klinickými štúdiami prevedenými za dermatologickej kontroly. Všetky účinné látky sú čerpané z rôzneho prostredia: príroda, biotechnológie...   


KOŽNÁ TOLERANCIA

Všetky prípravky obsahujú prísady, ktoré boli prísne vybrané na základe absolútnej snášanlivosti. 


SENZORIALITA

Všetky prípravky sú vyvinuté s ohľadom na potešenie, ktoré prináša ich použitie - príjemné textúry ako aj mierne dávkovanie a veľmi jemné ženské vône.

bottom of page